۱۱ آذر ۱۳۹۹

بهانه اي براي شاد كردن 2كودك معلول+این پرونده بسته شد

 سلام

مدتي قبل خانواده اي به خيريه همت معرفي شد كه پس از بررسي ها مشخص شد شرايط به مراتب سخت تري از برآورد ما بر اين خانواده حاكم است.

به همراه دوستان به خانه اي در يكي از مناطق فقيرنشين جنوب تهران مراجعه مي كنيم.

بهانه رفتن مان بردن غذاي نذري بود؛ وارد خانه اي مي شويم محقر با شرايط فوق العاده ضعيف كه حتي پرده هم ندارند و پنجره هايشان را با روزنامه پوشانده اند.

صحنه اي كه دلتان را مي سوزاند انتظار با ولع بچه ها كنار سفره اي است كه پهن كرده اند و مشتاقانه منتظرند تا شما غذاي نذري را به آنها بدهيد.

حاصل ازدواج فاميلي زن و شوهر اين خانه شده است 2 فرزند غيرمعمول؛ يك دختر بچه 9 ساله که 85% معلولیت شديد ذهني دارد و ديگري 2 ساله که بیماری شلی عضلات و همچنين معلوليت ذهني دارد كه فقط اولي تحت پوشش بهزيستي قرار دارد و هنوز تحت پوشش قرارگرفتن فرزند دوم در گيرودار مراحل اداري است.

پدر خانواده كه قبلا راننده كاميون بوده متاسفانه مدتي است به دليل بيكاري و مشكلات فراوان زندگي، به مواد مخدري مثل شيشه روي آورده و خانواده را هم تقريبا رها كرده است.

زندگی محقر آنها با حداقل امکانات و شبها و روزهایی که گرسنه می مانند سپري مي شود اما دغدغه آنها فقط نان نيست چرا كه مادرحتي برای خرید پوشک آيدا هم مشكل دارد.

چرخ زندگي اين خانواده نيازمند با یارانه ها و مستمری بهزیستی براي آيدين كه ماهيانه 40 هزار تومان است مي چرخد.

آنها مستاجرند با وديعه 3ميليون توماني و اجاره ماهيانه200هزار تومان حالا بماند هزينه هاي درمان حداقلي براي بچه ها و خورد و خوراكشان.

لازم به يادآوري است كه پس از انجام تحقيقات اوليه، صحت نياز اين خانواده از طريق اداره بهزيستي و مدديار مربوط نيز مورد تاييد قرار گرفت.

براي شاد كردن اين خانواده نيازمند همت كنيد لطفا

  تذکر مهم:

در صورت عبور کمکها از سقف مورد نیاز، در موارد خیر بعدی صرف خواهد شد.

لينك:

شفاف

رجا

فردا

اقتصاد ايران آنلاين

تعامل

كارگر

البرز

رويش

نيمروز

الف

جوان

عصر ايران

جهان

مشرق

باشگاه خبرنگاران جوان

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.