۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

هر كه خواهد بدهد “افطاري”؛ بسم الله

بسم الله الرحمن الرحیم

پیامبر خدا(صلی الله علیه و آله):

هر كس یك مؤمن روزه‏ دار را در این ماه افطارى دهد، پاداشى برابر با آزاد كردن یك بنده نزد خدا داشته، و مایه آمرزش گناهان گذشته وى نیز خواهد بود

سفره آسمانی نیازمندان روزه دار را رنگین کنیم

سلام و خداقوت

يكي از درسهاي بزرگ ماه رمضان اين است كه با چشيدن گرسنگي و تشنگي، به فكر گرسنگان و محرومان و فقرا بيفتيم .

بسته ويژه ارزاق

در دعاي روزهاي ماه رمضان مي گوييم : « اللهم اغن كل فقير اللهم اشبع كل جائع  اللهم اكس كل عريان » . واقعا اين دعا فقط براي خواندن نيست؛ براي اين است كه همه خود را براي مبارزه با فقر و مجاهدت در راه ستردن غبار محروميت از چهره محرومان و مستضعفان موظف بدانند.

البته علاج فقر به شكل اصولي در هر جامعه اي از راه استقرار عدالت اجتماعي و نظام عادلانه در محيط جامعه وظيفه ي دولتي و حكومتي است  اما مردم هم به نوبه خود وظيفه سنگيني بر دوش دارند چرا که اجراي برنامه هاي اجتماعي فقط در بلندمدت و ميان مدت و بتدريج امكانپذير است اما نمي شود منتظر ماند تا برنامه هاي اجتماعي به ثمر برسد و شاهد محروميت محرومان و فقر گرسنگان در جامعه بود.

لذا امروز اين، يك وظيفه جهاني براي همه انسانهايي است كه داراي وجدان و اخلاق و عاطفه انساني هستند; اما براي مسلمانها علاوه بر اين كه يك وظيفه اخلاقي و عاطفي است، يك وظيفه ديني هم هست .

خانواده هاي بسياري هستند كه نه از روي تن پروري و تن به كار ندادن  بلكه به معناي واقعي كلمه محروم و مستمندند که امیدواریم بتوانیم آنها را شناسايي و پيدا كنيم  و به اينها كمك كنيم.

پروردگارا! ما را در انجام دادن اين وظيفه بزرگ و اساسي ياري كن!

***

اگر یاد دوستان عزیز و بزرگوارم باشد، ما یکی دوهفته پایان سال گذشته برای اهدای بسته های ویژه “عیدانه” به مناسبت عید سعید نوروز اقدام کردیم و با لطف خدای متعال و همت شما مهربانان موفق شدیم هشتاد بسته عیدانه تقدیم خانواده های عزیزی از نیازمندان نماییم.

اگر لطف خدا شامل حالمان باشد می خواهیم در آستانه ماه مبارک رمضان و ضیافت الهی این اقدام را-درصورت امکان گسترده تر- تکرار کنیم.

لذا از همه دوستان عزیز و مهربانم که مایلند در این اقدام الهی ما را یاری کنند و علاوه بر برخورداری از ثواب بی نظیر افطاری در برداشتن در زدودن غبار نیاز و فقر از چهره نیازمندان بزرگوار گامی بردارند، تقاضا می کنم این پیام را به هر شکلی که صلاح می دانند به اطلاع آشنایان و دوستان خود برسانند و ما را در این مهم یاری نمایند:

هر که خواهد بدهد افطاری؛ بسم الله *** هرکه دارد سرهمراهی ما؛ بسم الله

با اجازه دوستان عزیز نیت می کنیم تا ثواب این کار ارزشمند را به مادران و پدرانمان- چه آنها که مهمان آخرتند و چه آنها که سایه سرمان هستند- هدیه می کنیم.

تذکر مهم:
در صورت عبور کمکهای اهدایی از سقف مورد نیاز، در موارد خیر بعدی صرف خواهد شد.

+++

لينك:

رجا

مشرق

الف

شفاف

عصر ايران

باشگاه خبرنگاران جوان

سفير

جهان

بولتن

رويداد

كارگر نيوز

شفانيوز

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *