كمك مختصر به خانواده اي با 5 فرزند معلول!

سلام خدمت همه اهالی همت

یکی از دوستان که جزو سابقون در امر خدمت به محرومان است موردی رو بمن معرفی کردند:

مادری با شش فرزند در قائمیه حوالی اسلامشهر زندگی می کنند که پدرشان 10سال است که از دنیا رفته. پنج تا از این شش فرزند دچار عقب ماندگی ذهنی هستند!

بعد از فوت پدر، مردم یک زمین کشاورزی را در قائمیه به آنها می بخشند. اما کم کم تکه تکه از اين زمین می فروشند و هزینه معاش می کنند. برخي خيرين و اهل محل با کمک های خرد و کلان مردم و دولت برایشان خانه ای در تکه زمین باقیمانده در دوطبقه ساخته اند که با اجاره طبقه اول درآمدی حدود ماهی 150هزارتومان دارند و ماهی 80 هزار تومان هم از بهزیستی دریافت می کنند.

شهرداری وقتی برای مشکل جواز به منزل مراجعه می کند و وضعيت آن ها را می بیند که همه عقب مانده هستند  کاربری را تغییر می دهد و برایشان جواز مسکونی صادر می کند.

داخل پرانتز این نکته رو بگم که :  ما وقتی از نزدیک چنين افرادی را ندیده باشيم رنج و مرارتشان را درک نمی کنیم. دفعه اول که دوستی برای تحقیق به منزلشان رفته بود یک کیسه برنج برایشان برده بود. يکی از بچه ها کیسه رنگی برنج را پاره می کند، برنج ها رو زمین می ریزد و با خوشحالی شروع به خوردن برنج خام می کند. مادرش می گوید که این بچه بخاطر کیسه رنگی برنج، آن را با پفک اشتباه گرفته… شخصي که برای تحقیق رفته بود که از ديدن این صحنه ها فقط گریه می کند…

و اما مشكل امروز آنها:
تا کنون از آب شهری انشعابي بدون نصب کنتور استفاده مي كردند. در حال حاضر باید کنتور نصب کنند و براي این کار نیاز به 750 هزار تومان دارند. لطفی که وزارت نیرو در حقشان کرده اینکه تا کنون هزینه ای بابت مصرف آبشان دریافت نکرده اما الان برای نصب کنتور باید این پول را پرداخت کنند.

در حال حاضر 70 تومان از این مبلغ توسط خيرين محلي جمع شده است و 680 هزار تومان برای حل مشکل باقی است.

+تكميلي
از طرف رابط محترم مطلع شديم كه مبلغ 350 هزار تومان جمع آوري شده است لذا تنها مبلغ 400 هزار تومان براي حل اين مشكل نياز است.

ياعلي

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.