۲۳ مرداد ۱۴۰۱

استاد محمود بنا را دريابيد!

بسم الله الرحمن الرحيم
امام صادق عليه السلام:
خداوند يار مؤمن است مادام كه او يار و مددكار برادر خود باشد
ميزان الحكمة/ج1

سلام به همه؛ خدا قوت
چند هفته قبل بود كه يكي از دوستان عزيز كه دستي بر آتش امور خيريه داره، موردي را معرفي كرد. به دليل شدت مشكلات اين خانواده ازش خواهش كردم گزارش مفصل تري از شرح مشكلات اين خانواده برام تهيه كند. متني كه از نظرتان مي گذرد گزارشي كوتاه از مشكلات اين خانواده نيازمند و آبرودار است:

“اين گزارش، شمايي كلي از معیشت و زندگي خانواده آقای محمود … فرزند محمد به کد ملی … متولد 1322 است كه ساكن محله خزانه تهران است.

آقا محمود ازدوران جوانی مشغول به حرفه بنایی بوده و بدلیل نداشتن پدر از همان ابتدا مسئولیت خانواده پدري هم بعهده ایشان بوده است. وی پس از به سامان رساندن خواهران و برادران خود خدمتگزار مادر پیر و بیمار خود هم بوده بطوریکه مادر ایشان بعلت داشتن تومور مغزی سالها زمین گیر بوده و تا زمان فوت، آقا محمود و همسرش از ایشان نگهداری مي کردند.

پس از فوت مادر و با اینکه همه خانواده هر یک به نوعی زیر دین ایشان بوده اند اما متاسفانه زمزمه هایي مبنی بر مطالبه ارث پدری شنیده شد چرا که در تمام این سالها در یک اتاق از خانه قدیمی پدری ساکن بوده که هم اکنون هر یک از خواهران و برادران وی مترصد گرفتن سهم الارث خود هستند.

بناي مهربان اما خسته خزانه نشين، متاسفانه از همان سالهای گذشته حق بیمه پرداخت نكرده و به تبع آن در حالي كه امروز به مزاياي بيمه نيازمند است، از مزایای آن محروم است.

سن و سال بالا اول بعضي ماجراها از جمله بيماري هاست. با کم شدن توان کار و همچنین بروز حادثه ای  در حین کار دچار از کارافتادگی شد. پس از این حادثه (افتادن از داربست ساختمانی) دچار شکستگی در ناحيه کمر و وارد شدن ضربه شديد مي شود. پس از اين حادثه رفته رفته دچار بیماری کلیوی نیز شد که البته در همان ابتدا تشخیص داده نشده بود.

تا امروز 11 سال است كه از كارافتادگي گريبان اقا محمود را گرفته و بیش از 2 سال هم هست كه با شدت گرفتن مشکل کلیه بطور مرتب و 3 نوبت در هفته دیالیز میشود.

متاسفانه با اوج گرفتن مشکلات جسمانی ایشان و فشار مشکلات مالی تنها توانستند از طریق تک پسر خود- که البته پسر ایشان نیز وضع مالی چندان مساعدی ندارد- تحت پوشش بیمه درمانی قرار گیرد که البته فقط بخش کوچکی از هزینه ها را کاهش مي دهد چرا که در کنار دیالیز، ایشان نیاز به استفاده از داروهایی است که تحت پوشش بیمه نبوده و در هر نوبت دیالیز هزینه بسیاری را تحمیل به آنها تحميل مي كند. از جمله این داروها آمپول ایتریکس 4000، سرم قندی، قرص کارنیتین و حدود دوازده مورد داروی دیگر است که بعضا مشمول بیمه نبوده و به طور متوسط ماهیانه نزدیک به 300-400 هزار تومان هزینه دربردارد.

همسر ایشان خانم معصومه … نیز در تمام این سالها و با بودن سختی های بسیار به خوبی درکنار مرد خود بوده ولی لازم به گفتن نیست که فی نفسه نگهداری از بیمار سبب بروز خستگی های مفرط و درنهایت بیماری میشود . کما اینکه این خانم نیز حال و روز چندان خوشتری نسبت به شوهر خود ندارد.

البته این پدر و مادر دو دختر متاهل دیگر نیز دارند که یکی از آنها ساکن شهرستان بوده و دیگری نیز در حد توان سعی در نگهداری از والدین خود دارد ولی بهر حال نه توان مالی چندانی دارد و نه امکاني خاص.

این خانواده  با داشتن این شرایط سخت با اینکه به مراکزی همچون کمیته امدام امام معرفی شدند اما کمک چندانی را دریافت نکردند علی الخصوص که حتی با  شروع قانون هدفمندي یارانه ها همان مقرری  60 هزار تومان که دوماه یکبارپرداخت میشد نیز قطع گردید چرا که از سوی کمیته جواب می گرفتند که در مناطق جنوب خانواده های تحت پوشش زیاد بوده و امکانات حمایتی اندک است.

چندباري هم از طریق مراجعه حضوری به ریاست جمهوری  و یا حتی ارایه نامه به شهرداري جهت دریافت کمک اقدام كرده اند كه هنوز نتیجه ای عاید آنها نشده است.”

ان شاءالله که با استمداد از حضرت باریتعالی توفیق کمک رسانی و در نتیجه خشنود نمودن این بندگان خدا نصیبمان گردد.

همت كنين كه شايد فردا دير باشه!

*تذكر مهم*
درصورت عبور كمكها از سقف مورد نياز، صرف موارد خير بعدي خواهد شد
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.